15 września wrócą pociągi na odcinek Pilawa – Garwolin

06/09/2018

Termin przywrócenia ruchu na odcinku Pilawa – Garwolin przełożony jest z 8 września na 15 września. Przyczyną jest dłuższe niż deklarował wykonawca, konsorcjum firm Thales i DP System, dostosowanie istniejących urządzeń sterowania ruchem kolejowym do prowadzenia ruchu pociągów. Przebudowywane urządzenia są w trakcie sprawdzania i koniecznych odbiorów. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. oczekują oddania w pełni sprawnych i bezpiecznych urządzeń. Po zakończeniu prac przewoźnicy przeprowadzą jazdy zapoznawcze na szlaku Pilawa – Garwolin i wówczas rozpoczną się planowe kursy.

Pociągi na odcinek Pilawa – Garwolin wrócą w sobotę, 15 września. Po wznowieniu ruchu kolejowego na stacjach w Pilawie i Garwolinie pasażerowie skorzystają z nowych peronów wyposażonych w wygodne ławki, wiaty i informację pasażerską. Dojście do peronu na stacji Pilawa będzie prowadziło przez już udostępnioną część przejścia podziemnego. Nowe przejście dostosowane jest do potrzeb osób o ograniczonej możliwości poruszania się.

Nowe tory między Pilawą a Garwolinem po przebudowie, odbiorach linii i uzyskaniu odpowiednich zgód administracyjnych będą dostosowane do prędkości 160 km/h, a wymiana rozjazdów i przebudowa przejazdów kolejowo-drogowych zapewni większy poziom bezpieczeństwa.

2 września pociągi wróciły na odcinek Świder – Otwock. Kontynuowane są prace na stacji Otwock oraz całym odcinku Pilawa – Dęblin. Trwają zaawansowane prace związane z budową nowych torów i peronów, wymianą urządzeń sterowania ruchem kolejowym i sieci trakcyjnej.

Postępy prac na odcinku Otwock - Pilawa
Lubelskie modernizacje