Zdjęcie przedstawia stację w Klementowicach

Na odcinku Puławy Miasto – Lublin zapoznawcze jazdy pociągów

05/12/2019

Od piątku 6 grudnia rozpoczną się zapoznawcze jazdy pociągów PKP Intercity oraz Przewozów Regionalnych na odcinku Puławy Miasto – Lublin na linii Warszawa – Lublin. Pociągi służbowe będą przejeżdżały trasę Dęblin – Lublin i Lublin-Dęblin. Od 15 grudnia planowe są już kursy zgodne z dostępnym rozkładem jazdy.

Aby przypomnieć o bezpieczeństwie na przejazdach kolejowo-drogowych na linii Puławy – Lublin, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przekazały do sąsiadujących z trasą urzędów miast i parafii informację skierowaną do mieszkańców. Kolejarze proszą o zachowanie szczególnej ostrożności na przejściach dla pieszych i przejazdach kolejowo-drogowych na linii, na która wracają pociągi.

Na linii kolejowej znajdują się przejazdy zabezpieczone rogatkami, sygnalizacja świetlną lub znakami. W celu zwrócenia szczególnej uwagi pieszych i kierowców na bezpieczeństwo, na przejazdach kolejowo-drogowych zabezpieczonych znakami ustawiono dodatkowe informacje. Oprócz znaku STOP i krzyża św. Andrzeja są żółte tablice z napisem “UWAGA WZNOWIONO RUCH POCIĄGÓW”.

Modernizacja stacji w Nałęczowie
Puławy – Lublin - Do połowy grudnia kolejowa komunikacja bez zmian