Otwock na dobrych torach

22/02/2019

Krótszy czas, większy komfort i bezpieczeństwo podróży to główne korzyści z modernizacji, którą PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przeprowadzają na linii nr 7 Warszawa – Lublin. W marcu pasażerowie będą mogli korzystać z przebudowanych, wygodniejszych peronów w Otwocku. Pociągi pojadą nowymi torami sprawniej i bezpieczniej.

WIADUKT PRZY UL. MAJOWEJ WKRÓTCE USPRAWNI KOMUNIKACJĘ W MIEŚCIE

Zmodernizowany wiadukt przy ul. Majowej zapewni płynny i bezpieczny ruch samochodów i pociągów. Jego przebudowa dobiega końca. Wiosną wykonane zostaną drogi dojazdowe, bariery zabezpieczające i oznakowanie.

 

NOWOCZESNA I KOMFORTOWA STACJA

Zmodernizowano już dwa perony (2 i 3), które zostały wyposażone w nowe ławki, wiaty i tablice informacyjne. Dostosowano je także do potrzeb osób o ograniczonej mobilności. Trwa budowa przejścia podziemnego. Wkrótce w przejściu otwarty zostanie tymczasowy ciąg komunikacyjny między peronami. Niebawem zakończą się odbiory techniczne urządzeń odpowiedzialnych za sprawny i bezpieczny przejazd pociągów po torach (urządzenia sterowania ruchem kolejowym). Po ich zakończeniu rozpoczną się prace po drugiej stronie stacji.

 

PRACE PRZY WIADUKCIE NA UL. ORLEJ

Trwa kompleksowa modernizacja infrastruktury kolejowej na wiadukcie przy ul. Orlej, gdzie położono nowy tor. Kolejne prace związane będą z przebudową pod drugim torem oraz remontem układu drogowego pod wiaduktem. Bezkolizyjne skrzyżowanie z linią kolejową zapewni płynny ruch drogowy w obu kierunkach.

PLK oddają nowe perony i tory w Otwocku, weekendowe zmiany w rozkładzie jazdy
Z Dęblina do Łukowa bez komunikacji zastępczej