PLK oddają nowe perony i tory w Otwocku, weekendowe zmiany w rozkładzie jazdy

01/03/2019

Od piątku 1 marca godz. 20 do poniedziałku 4 marca godz. 5 rano prowadzone będą prace związane z oddaniem do użytku nowych peronów i torów na stacji w Otwocku. Prace, ze względu na bezpieczeństwo, wymagają zmian w weekendowym rozkładzie jazdy pociągów.

Na stacji w Otwocku gotowe są dwa nowe perony. Obiekty wyposażono w ławki, szerokie wiaty oraz czytelne tablice informacji pasażerskiej. Podróże osobom niewidomym i niedowidzącym ułatwią ścieżki dotykowe. Obydwa perony mają nowe oświetlenie i nagłośnienie.

Wygodne dojście na nowe perony od ul. Orlej zapewni przejście podziemne pod torami łączące perony nr 2 i 3 oraz pochylnia na peron nr 3, dostosowana do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się.

Utrzymane będzie przejście w poziomie szyn prowadzące na peron nr 2. Od ul. Warszawskiej. Podróżni nadal będą mogli korzystać z dwóch przejść w poziomie szyn oraz dojścia od strony dworca.

Po zmodernizowanej zachodniej stronie stacji jest ok. 4 km nowych torów i sieci trakcyjnej oraz 14 rozjazdów. Po oddaniu do użytku nowych torów rozpocznie się kolejny etap prac. Roboty obejmą tory i perony po drugiej stronie stacji.

Od piątku 1 marca godz. 20 do poniedziałku 4 marca godz. 5 rano na odcinku Warszawa Falenica – Otwock wyłączony będzie jeden z torów. Niektóre pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej pojadą tylko do Falenicy. W dniach 1-3 marca przewoźnik uruchomi zastępczą komunikację autobusową na trasie: FALENICA – Bysławska – Patriotów – Piłsudskiego – Kołłątaja – Staszica – Powstańców Warszawy – ORLA.

Pociągi Kolei Mazowieckich nadal będą dojeżdżały do Otwocka.

Od 5 marca na stacji Otwock prowadzone będą dalsze prace związane z przygotowaniem urządzeń sterowania ruchem kolejowym. W związku z tym, ze względu na bezpieczeństwo, na odcinku Otwock – Pilawa pociągi będą miały zmienione godziny odjazdów i przyjazdów oraz czasy przejazdu. Szczegółowe informacje dotyczące rozkłady jazdy pociągów znajdują się na https://portalpasazera.pl/

 

10 marca pociągiem z Dęblina bezpośrednio do Radomia
Otwock na dobrych torach