Infografika dotycząca otwarcia odcinka Otwock-Pilawa. Zdjęcia pokazujące odcinek przed i po modernizacji.

Znów pociągiem z Otwocka do Pilawy

25/08/2020

Od 30 sierpnia pojedziemy pociągiem z Otwocka do Pilawy. To istotne efekty prac na 10 stacjach i przystankach, budowy torów, sieci trakcyjnej i urządzeń sterowania ruchem. Inwestycja za ponad 3,5 mld zł realizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w ramach projektu Lublin – Warszawa, istotnie ułatwi podróże w regionach i między Mazowszem a Lubelszczyzną. Projekt współfinansowany ze środków UE, POIiŚ.

Przejazdy techniczne zapowiadają powrót pociągów między Otwockiem a Pilawą już od 30 sierpnia.

Lepszy dostęp do pociągów

Podróżni wygodniej wsiądą do pociągów na 3 stacjach – Otwock, Celestynów i Pilawa oraz 7 przystankach: Śródborów, Pogorzel Warszawska, Stara Wieś, Kołbiel, Chrosna, Zabieżki i Augustówka. Nowe perony mają zamontowane oświetlenie, wyposażane są w wiaty i ławki. Podróże ułatwi czytelne oznakowanie oraz umieszczone w gablotach rozkłady jazdy. Osoby o ograniczonych możliwościach poruszania się będą miały do dyspozycji pochylnie. W Celestynowie oraz w Otwocku będą nowe przejścia podziemne, które zapewnią wygodne dojście do pociągów i lepszą komunikację w mieście.

Podróże i prace na trasie Otwock – Pilawa

Jednotorowy odcinek z Otwocka do Pilawy w ramach modernizacji linii Warszawa – Lublin stopniowo staje się trasą dwutorową. Od 30 sierpnia pociągi pojadą po pierwszym z dwóch nowych torów. Na przywrócenie ruchu pozwala zamontowanie 93 rozjazdów. Rozwieszona jest nowa sieć trakcyjna. Zbudowano i zmodernizowano 26 obiektów inżynieryjnych, m.in. mosty i wiadukty. Obok kursujących pociągów, wykonawca będzie kontynuował prace na sąsiednim – drugim torze. Od grudnia pociągi pojadą po dwóch torach na odcinku Otwock – Pilawa. Zwiększą się możliwości podróży w ruchu regionalnym i dalekobieżnym.

Na www.portalpasazera.pl i stronie przewoźnika Koleje Mazowieckie można zapoznać się z rozkładem jazdy pociągów m.in. na trasie Otwock – Pilawa.


 

Lublin Główny: Szybciej i wygodniej do pociągu i przez stację
Od weekendu wracają pociągi na trasę Otwock – Warszawa